Воли Паја Попаја
Кад је Паја Станковић објавио прву карикатуру, имао је 16 година. Отада до данас скоро да нема листа који није објавио карикатуру овог познатог београдског карикатуристе. Паја Станковић тренутно ради у Политици Експресу и, да видите, изгледа да му није лоше! Постао је и уредник. Постао је и („клик-клак“) читан!
На спортске теме
Зна се: цртањем се људи баве од детињства. Па и Паја је то радио, свашта је цртао, сваки дан по цео дан. Кад се мало замомчио, однесе једну карикатуру на спортску тему у редакцију листа „Омладина“ и понуди. Кад је уредник видео цртеж, повиче:
– Ма где си до сада био, младићу?!
То је значило да је карикатура успела. Била је објављена већ сутрадан, и то је био Пајин први хонорар. После је све ишло лакше…
Бобек и Рајко на тапету
Паја није пропуштао ниједну утакмицу у Београду па су, ваљда због тога, и његове прве карикатуре биле везане за фудбал. Тих година главне звезде у земљи били су Бобек и Митић, па је њих најчешће и најрадије „портретирао“. Они се никада нису наљутили већ су често долазили код мене у редакцију и тражили да им карикатуре поклоним…
Касније Паја црта карикатуре и на друге теме, али ужа специјалност му је портретна карикатура. У томе је прави мајстор. На првом Фестивалу југословенске карикатуре у Новом Саду 1965. године добио је Златни кључ за портретну карикатуру.
Уосталом, Паја је одавно имао такав кључ за успех.
Одушевљени Римљани
Паја је имао приличан број изложби у земљи и иностранству.
Једна од најуспешнијих била је пре неколико година у Риму где је под називом „Добар дан, суседи“ изложио око 70 портрета најпознатијих светских глумаца, певача, спортиста… Ова изложба је просто одушевила Римљане и Паја је за време изложбе поделио више аутограма него многе наше познате звезде у животу.
Ово је Паја, наравно, рекао у шали, али само ПОЛА у шали.
Клик-клак!
Волим да цртам Тозовца
Најлакши за цртање, по Паји, је Шекуларац. Он је рођен за карикатуру, без конкуренције.
Себе – најтеже црта.
Пајине карикатуре често сусрећемо и на телевизији. Како то?
-Телевизија ми је тезга – каже Паја. – Обично ме зову кад је квиз и кад треба да портретирам такмичаре. Ја, ипак, најрадије правим плакат за Песму лета, а нарочито волим да цртам Тозовца.
Паја Станковић је једно време (око 3 месеца) пре отприлике пет година био уредник „Стрип магазина“, ревије која се брзо угасила. Међутим, Паја и данас радо чита стрипове, обожава Попаја за кога сматра да је непревазиђен, али одмах иза њега ставља цтаче калибра Рејмонда и Фостера чији су стрипови Принц Валијант и Рип Кирби и данас остали ненадмашни.